baristaZawód baristy wymaga specjalnego wyposażenia, w celu zapewnienia komfortu pracy oraz wysokiej jakości oferowanych produktów. Każdy barista powinien więc mieć dostęp do specjalistycznych akcesoriów, które w znaczący sposób wpływają na wytwarzane prze niego wyroby kawowe.

Podstawowe akcesoria baristy – krótki przegląd

Pośród akcesoriów dedykowanych baristom można wyodrębnić zarówno przyrządy służące do przygotowywania różnego rodzaju kaw, jak również elementy ułatwiające utrzymanie kawowego baru oraz sprzętu w czystości.

Najbardziej znane i popularne akcesoria baristów to z pewnością kawiarki i ekspresy do kawy, spieniarki i dzbanki do mleka, jak również różnego rodzaju szklanki, filiżanki oraz kubki dostosowane do rodzaju oferowanej kawy oraz preferencji klientów.

Barista – wymagane kompetencje

Akcesoria baristy znacząco wpływają na jakość oferowanej kawy, jednak bez podstawowych umiejętności oraz wiedzy nabytej w trakcie kursów, jak również bez doświadczenia nie zagwarantują one pożądanego efektu. W związku z tym każdy barista, poza niezbędnymi akcesoriami powinien równocześnie cechować się potrzebnymi zdolnościami, w celu komponowania smacznych i estetycznie podanych napojów kawowych.